Pavlíček Ondřej, Housa Aleš, Maťátko Vlastik, Klikorková Kateřina, Hlaváč Pavel st.a ml., Hlaváč Filip, Ježek Patrik.

         Skibobisté hodnotili sezónu 2019 Přesto, že jsme skromným sportem, s minimálními náklady a požadavky, chceme se pochlubit vynikajícími výsledky. Nejsme a asi nebudeme masovým sportem, protože finanční náročnost, trenérské nasazení , je mimo naše možnosti. Jdeme tedy cestou individuální podpory a přístupu. Bez podpory rodičů a vlastní píle nejde dělat zvláště v zárodku žádný sport, platí to i u nás. Bohužel jsme tak přišli i o talentované závodníky. Pak máme reprezentanty, tam je vše finančně zajištěno. Jak jsme to tedy letos zvládali? Těžko a s obtížemi. Kádr , který se stará o závodníky a chod oddílu je velmi úzký. Trenéry jsou pouze Hlaváč P.ml.,Hlaváč P.st, Maťátko Vlastik. Problém je v čase, kdy Vlastik Maťátko je místopředseda Českého svazu skibobistů, předseda trenérskometodické komise ČSSB a vedoucí výpravy RD, zapojen je i v komisi FISB. Pavel Hlaváč st. je manažérem a státním trenérem RD, tedy všechny výjezdy na krku, všechny víkendy mimo Jablonec. Pavel Hlaváč ml., trenér mládeže RD ČR, sám závodník, pak i trenér mládeže v Jablonci. Možná velmi nezáživný, mnoha lidem nic neříkající začátek.

         K vlastnímu hodnocení sezóny. Byla velmi dobrá, pravda byly i lepší. Ale není možné po mnoho let držet nejlepší oddíl na světě, kterým Jablonečtí skibobisté byli opravdu mnoho let. V dospělých kategoriích jsme byli průměrní, tedy na světové úrovni. Republiku a Český pohár v mužích jsme ovládli. Žákovské kategorie z Jablonce ovládli republiku i svět. Co víc si přát v době, kdy je s mládeží velký problém ve všech sportovních odvětvích. Na Mistrovství světa v Nassfeldu reprezentovala ČR pouze mládež z Jablonce nad Jizerou a byla to bomba. To je ale asi v jiném článku. Tak jen pro připomenutí. Reprezentovali nás tři závodníci Filip Hlaváč 4x zlato, Patrik Ježek 4x zlato. Kateřina Klikorková 2x zlato, dvakrát bronz. Na tyto výsledky jsme opravdu hrdí. Dospělí na MS neuspěli dle přání. Víme, že neumíme na plošinách, víme , že máme rádi led, na MS bylo 18 stupňů tepla. Světový pohár byl dobrý. Ondřej Pavlíček 5.místo, Pavel Hlaváč 6.místo. Aleš Housa neodjel vše, přesto byl 9.

        V hodnocení sezóny nesmíme zapomenout ani na zapojení našeho oddílu do pořádání závodů. Oddíl skibobistů Sokol Jablonec nad Jizerou uspořádal Mistrovství republiky v super G a obřím slalomu,Český pohár obřím slalomu a super G v Pasekách nad Jizerou. Nejvíce sil však vyžádalo Finále světového poháru v Pasekách nad Jizerou. Bohužel největší problém u pořádání závodů je ubytování. Naše lokalita se dostala na tak katastrofickou úroveň, že není kde bydlet, není kde pořádat závěrečné vyhlášení. Pokud jde o domácí závody, tak moc díky pánům Breuerovi a Zemánkovi, ti jistil ubytování pro závodníky z ČR u obou závodů.A pokud by nebylo možné finální zakončení Světového poháru v Pensionu MATY ve Tříči, tak se závod vůbec nemůže uskutečnit. Je třeba si to vše uvědomit. Kde jsme, co proto děláme. Třeba i škoda ČTV, která Paseky dávala několikrát, nemohl to být Jablonec?

Zde je odkaz: www.ceskatelevize.cz

        Pak se dostáváme i situaci, že skibobisté nesmí pořádat závody v Jablonci nad Jizerou, není to finančně zajímavé pro provozovatele vleku. Pak se naskýtá otázka, pro koho, kdo porušil smlouvy o spotu, tedy pořádání sportovních akcí. Problémy jsou i s tréninkem na vleku Jablonec. Přístup je při nejmenším velmi zvláštní. Ale asi je to tak, že doma není nikdo prorokem. Myslím, že je to ale jen o lidech a chuti, zájmu. Že trénujeme bez problémů ,zadarmo v Pasekách a pořádáme závody bez problémů je velmi úsměvné. Pro info, jde o oba vleky, tedy Pizár i "obecňák". Chceme tedy touto formou poděkovat vedení obou vleků a obci Paseky nad Jizerou. Je třeba i poděkovat i těm, kteří nám finančně pomohli EMBA, Město Jablonec nad Jizerou pomocí na přípravu na ledovec, díky i panu Jujnovičovi. Pokusím se to shrnout. Jsme šťastni, že máme následovníky, který sport i olympijský to má, sezóna tedy super. Bulet budeme jinde.

        Děkujeme za podporu lidí, která byla nemalá. Škoda, že nás ženou jinam. Všem děkuji za trpělivost, když vydrželi a dočetli. Za všechny skibobisty děkuji za podporu a pomoc.

Pavel Hlaváč st.

 


SP 2009 Jablonec nad Jizerou-9
SP 2005 - Jablonec nad Jizerou-4
SP Francie 28.1.2017-47
SP Francie-21
SP Francie-11
SP 2017 Nauders-5