Skibobisté hodnotili sezónu 2019 Přesto, že jsme skromným sportem, s minimálními náklady a požadavky, chceme se pochlubit vynikajícími výsledky. Nejsme a asi nebudeme masovým sportem, protože finanční náročnost, trenérské nasazení , je mimo naše možnosti. Jdeme tedy cestou individuální podpory a přístupu. Bez podpory rodičů a vlastní píle nejde dělat zvláště v zárodku žádný sport, platí to i u nás. Bohužel jsme tak přišli i o talentované závodníky. Pak máme reprezentanty, tam je vše finančně zajištěno. Jak jsme to tedy letos zvládali? Těžko a s obtížemi. Kádr , který se stará o závodníky a chod oddílu je velmi úzký. Trenéry jsou pouze Hlaváč P.ml.,Hlaváč P.st, Maťátko Vlastik. Problém je v čase, kdy Vlastik Maťátko je místopředseda Českého svazu skibobistů, předseda trenérskometodické komise ČSSB a vedoucí výpravy RD, zapojen je i v komisi FISB. Pavel Hlaváč st. je manažérem a státním trenérem RD, tedy všechny výjezdy na krku, všechny víkendy mimo Jablonec. Pavel Hlaváč ml., trenér mládeže RD ČR, sám závodník, pak i trenér mládeže v Jablonci. Možná velmi nezáživný, mnoha lidem nic neříkající začátek.

         K vlastnímu hodnocení sezóny. Byla velmi dobrá, pravda byly i lepší. Ale není možné po mnoho let držet nejlepší oddíl na světě, kterým Jablonečtí skibobisté byli opravdu mnoho let. V dospělých kategoriích jsme byli průměrní, tedy na světové úrovni. Republiku a Český pohár v mužích jsme ovládli. Žákovské kategorie z Jablonce ovládli republiku i svět. Co víc si přát v době, kdy je s mládeží velký problém ve všech sportovních odvětvích. Na Mistrovství světa v Nassfeldu reprezentovala ČR pouze mládež z Jablonce nad Jizerou a byla to bomba. To je ale asi v jiném článku. Tak jen pro připomenutí. Reprezentovali nás tři závodníci Filip Hlaváč 4x zlato, Patrik Ježek 4x zlato. Kateřina Klikorková 2x zlato, dvakrát bronz. Na tyto výsledky jsme opravdu hrdí. Dospělí na MS neuspěli dle přání. Víme, že neumíme na plošinách, víme , že máme rádi led, na MS bylo 18 stupňů tepla. Světový pohár byl dobrý. Ondřej Pavlíček 5.místo, Pavel Hlaváč 6.místo. Aleš Housa neodjel vše, přesto byl 9.

    

    Pavlíček Ondřej,Housa Aleš,Maťátko Vlastik,Klikorková Kateřina,Hlaváč Pavel st.a ml.,Hlaváč Filip,Ježek Patrik.    

              V hodnocení sezóny nesmíme zapomenout ani na zapojení našeho oddílu do pořádání závodů. Oddíl skibobistů Sokol Jablonec nad Jizerou uspořádal Mistrovství republiky v super G a obřím slalomu,Český pohár obřím slalomu a super G v Pasekách nad Jizerou. Nejvíce sil však vyžádalo Finále světového poháru v Pasekách nad Jizerou. Bohužel největší problém u pořádání závodů je ubytování. Naše lokalita se dostala na tak katastrofickou úroveň, že není kde bydlet, není kde pořádat závěrečné vyhlášení. Pokud jde o domácí závody, tak moc díky pánům Breuerovi a Zemánkovi, ti jistil ubytování pro závodníky z ČR u obou závodů.A pokud by nebylo možné finální zakončení Světového poháru v Pensionu MATY ve Tříči, tak se závod vůbec nemůže uskutečnit. Je třeba si to vše uvědomit. Kde jsme, co proto děláme. Třeba i škoda ČTV, která Paseky dávala několikrát, nemohl to být Jablonec ?

 zde je odkaz:        https://www.ceskatelevize.cz

        Pak se dostáváme i situaci, že skibobisté nesmí pořádat závody v Jablonci nad Jizerou, není to finančně zajímavé pro provozovatele vleku. Pak se naskýtá otázka, pro koho, kdo porušil smlouvy o spotu, tedy pořádání sportovních akcí. Problémy jsou i s tréninkem na vleku Jablonec. Přístup je při nejmenším velmi zvláštní. Ale asi je to tak, že doma není nikdo prorokem. Myslím, že je to ale jen o lidech a chuti, zájmu. Že trénujeme bez problémů ,zadarmo v Pasekách a pořádáme závody bez problémů je velmi úsměvné. Pro info, jde o oba vleky, tedy Pizár i „ obecňák „. Chceme tedy touto formou poděkovat vedení obou vleků a obci Paseky nad Jizerou. Je třeba i poděkovat i těm, kteří nám finančně pomohli EMBA, Město Jablonec nad Jizerou pomocí na přípravu na ledovec, díky i panu Jujnovičovi. Pokusím se to shrnout. Jsme šťastni, že máme následovníky, který sport i olympijský to má, sezóna tedy super. Bulet budeme jinde.

        Děkujeme za podporu lidí, která byla nemalá. Škoda, že nás ženou jinam. Všem děkuji za trpělivost, když vydrželi a dočetli. Za všechny skibobisty děkuji za podporu a pomoc.

Pavel Hlaváč st.

 

 

 

       Nassfeld  21. - 24. 3. 2019

 

    Na Světovém šampionátu skibobistů v Nassfeldu v Rakousku ,Českou republiku reprezentovali též naši žáci z Jablonce nad Jizerou. Svěřenci trenérů Pavla Hlaváče ml. a Pavla Hlaváče st., Kateřina Klikorková, Patrik Ježek a Filip Hlaváč dosáhli vynikajících výsledků.

       20190322 202242   20190322 210104

          Klikorková Kateřina                                                              Ježek Patrik

   Šampionát se konal na velmi náročných tratích, jejichž náročnost se násobila sněhovými podmínkami. Teploty dosahovaly až 18 stupňů a tratě musely být preparovány. Žactvo startovalo na stejných tratích jako dospělá reprezentace.

     20190323 184212       20190322 210335 

                                         Hlaváč Filip                                                  s velkým vzorem  Pavlem Čiháčkem (oba 4x zlato)

                  

Při velmi náročném, zhuštěném programu se dokázali naši žáci výborně koncentrovat a dosáhli na zlaté medaile. Patrik Ježek a Filip Hlaváč nedali žádnou šanci soupeřům a oba získali po čtyřech zlatých medailích. Kateřina Klikorková získala dvě zlaté a dvě bronzové medaile.

Tyto výsledky nás velmi těší, zvláště proto, že příprava byla velmi náročná. Zároveň však nás i zavazují do dalších sezón.

Těší nás, že budoucnost našich žáků je příslibem nejen pro oddíl Sokol Jablonec nad Jizerou ale i pro reprezentaci ČR.

 

 

 

Reprezentanti našeho oddílu opět ve špičce závodů SP 2019.

Výsledky naších mužů.:

1.2.19  Salom   1.Čiháček CZ (Deštné) , 2.Knaus AUT ,3. Hlaváč Pavel , 5. Pavlíček Ondřej , 13. Housa Aleš (Sokol Jablonec/Jiz.)

2.2.19. Slalom  1.Čiháček CZ (Deštné) , 2.Knaus AUT , 3. Temmel AUT , 4. Pavlíček Ondřej , 6. Housa Aleš , 8.Hlaváč Pavel (Sokol Jablonec/Jiz.)

( letos zatímbohužel neobsazujem kategorii žen )

Umístění našich závodníků.

9.2.19 Slalom:

1.Čiháček CZ (Deštné) , 2.Knaus AUT , 3.Harnach CZ (Dobruška) , 6.Pavlíček Ondřej , 8.Hlaváč Pavel , CZ

(TJ Sokol Jablonec/Jiz.)

10.2.19. SG :

1.Čiháček CZ (Deštné) , 2.Knaus AUT , 3.Harnach CZ (Dobruška) , 4. Housa Aleš , 5. Palíček Ondřej , 7. Hlaváč Pavel  

CZ    (TJ Sokol Jablonec/Jiz.)

 svetovy skibob mistri 2009

Kompletní výsledky ze závodů najdete na :

https://skibob.jablonec-krkonose.cz/vysledky

 

 

První závod SP 2019  Francie - Val D´Arly

2019 01 16 SKIBOB SL 172019 01 16 SKIBOB SL 072019 01 16 SKIBOB SL 46

2019 01 16 SKIBOB SL 45

 

2019 01 16 SKIBOB GS 23

Letošní ročník Světového poháru v jízdě na skibobech odstartoval úvodním podnikem ve francouzském Val D´Arly. Čeští reprezentanti vstoupili do seriálu úspěšně. Jak ve slalomu, tak obřím slalomu se prosadili na stupně vítězů.

Při neúčasti obhájce prvenství Pavla Čiháčka z TJ Sokol Deštné v Orlických horách drželi český prapor zkušený matador Aleš Housa z TJ Sokol Jablonec nad Jizerou a talentovaný Dominik Harnach ze Skibob klubu Dobruška. Prvně jmenovaný v úvodním slalomu vybojoval stříbro a v obřím slalomu skončil sedmý. Jeho mladší reprezentační kolega po šestém místě ve slalomu obsadil skvělou bronzovou pozici v obřím slalomu. Oba úvodní závody SP suverénně ovládl Rakušan Joachim Knauss.

Mezi ženami dominovaly české skibobistky. Obhájkyně titulu Stanislava Preclíková ze Skibob klubu Dobruška k vítězství v obřím slalomu přidala druhé místo ve slalomu. Aneta Havlíčková z TJ Sokol Deštné v Orlických horách triumfovala ve slalomu a v „obřáku“ skončila třetí.

Světový pohár v jízdě na skibobech pokračuje první únorový víkend závody v rakouském Kleinlobmingu, na programu budou dva slalomy.

Kompletní výsledky a program závodů a najdete na https://www.skiboby.cz.

Autor: Leoš Dragúň


SP Francie-10
SP 2017 Jablonec/Jiz.-16
MR a ČP 4.-5.3.17-30
MR a ČP 4.-5.3.17-12
SP Francie-21
Světový pohár 2014 Jablonec nad Jizerou-12