Letošního Mistrovství světa skibobistů dospělých, juniorů a žactva ve Švýcarském Grächenu se účastnila i skupina našich závodníků ze Sokola Jablonec nad Jizerou. Ve Švýcarském Grächenu jsme již několikrát závodili a tak jsme necestovali do neznáma. Cesta přes noc, naskládání aut na vlak přes tunel, 14hodin cesty přináší jako vstup velkou únavu. Na regeneraci je potom jedno odpoledne spojené s přípravou dílny na namazání lyží opravdu málo.

Organizace byla velmi časově náročná s brzkým vstáváním. Nepřispělo ani počasí, které navíc znehodnotilo závod ve slalomu, který je parádní disciplínou našich závodníků.
       Naše účast však byla přes všechny obtíže (neodcestoval Filip Hlaváč) úspěšná. Ze sedmi získaných medailí mládeže ČR, jich pět získali závodníci z Jablonce nad Jizerou.
                 Klikorková Kateřina - 1x 3.místo

Kašťáková Bára - 1x 2.místo
                                              3x 3.místo

Pavlíček Kryštof - 1x 3.místo (nejmladší účastník)

Vedoucím výpravy ČR byl Pavel Hlaváč starší. Trenéry výpravy byli Pavel Hlaváč mladší a Aleš Housa.                                                       Všem zúčastněným závodníkům a vyhraným medailím moc gratulujeme.

V termínu 27.11. - 2.12.2022 se uskutečnila ledovcová příprava mládeže Českého svazu skibobistů, jejíž součástí byla i mládež z Jablonce nad Jizerou. Trenéři výpravy byli svazoví trenéři Pavel Hlaváč ml. a Aleš Housa. Z oddílu Sokola Jablonce nad Jizerou se z mládeže účastnili Kašťáková Bára, Hlaváč Filip, Klikorková Kateřina, Housa Šimon. Hlaváč Dominik onemocněl.

Podmínky pro přípravu byly velmi dobré, ubytování v Zell am See máme výborné už dvacet let. V průměru závodníci natrénovali přes 300km řízené volné jízdy. Rekordní zápis na kontrolním počítači zaznamenané kartě měl Filip Hlaváč 69km/den.

Opět se ukázalo, že v domácích podmínkách nemáme vůbec šanci těchto výsledků dosáhnout, nehledě na kvalitu. Bohužel, finanční možnosti letos umožnily jen jednu přípravu. Budeme se těšit, že se nám podaří tento trénink prohloubit a v závodech zúročit. Budeme mít šanci.

Vrcholem letošní sezóny bude pro všechny Místrovství světa ve Švýcarském horském středisku Grächn.

Konečně jsme se dočkali a zase závodíme.

První závody se uskutečnily po asi 2 letech o víkendu 22. - 23.1.2022 v Pasekách nad Jizerou. Zde se jel ČP a MČR v obřím slalomu a v super-G. Závodili i naši nejmladší, kteří si to náramně užili.

Housa Aleš 2.místo a 3.místo

Všem našim závodníkům moc gratulujeme a přejeme jim mnoho dalších takto skvělých úspěchů.

O nečekaný konec závodní sezóny skibobistů se postaral koronavirus.

Poslední závody Finále Světového poháru v Nassfeldu, který leží přesně na hranici Itálie a Rakouska byl zrušen. Oblast byla tři dny před závodem uzavřena. Zároveň bylo z důvodu nedostatku sněhu zrušeno Finále Českého poháru v Deštném v Orlických horách.

Tato skutečnost byla jen vyvrcholením letošní tragické zimy, kdy se nepodařilo uskutečnit mnoho závodů a soutěží ve všech sportech. Výjimkou nebyl ani skibobový sport.

Našim dospělým závodníkům se však dařilo využít sporadických možností tréninku a navíc velmi dobře využít v uskutečněných závodech Světového poháru ve Francii a Rakousku.

Výsledky byly výborné.

Pavel Hlaváč ml. obsadil celkově 3. místo, Aleš Housa 5. místo.

Lze říci, že z možností, které letošní závodní sezóna nabídla jsme dokázali využít maximum možností. Bohužel nabídka a možnosti pro mládež nebyly žádné a tréninková píle nemohla být zhodnocena.

o2-1      o2-2