img_1070

 

O nečekaný konec závodní sezóny skibobistů se postaral koronavirus.

Poslední závody Finále Světového poháru v Nassfeldu, který leží přesně na hranici Itálie a Rakouska byl zrušen. Oblast byla tři dny před závodem uzavřena. Zároveň bylo z důvodu nedostatku sněhu zrušeno Finále Českého poháru v Deštném v Orlických horách.

Tato skutečnost byla jen vyvrcholením letošní tragické zimy, kdy se nepodařilo uskutečnit mnoho závodů a soutěží ve všech sportech. Výjimkou nebyl ani skibobový sport.

Našim dospělým závodníkům se však dařilo využít sporadických možností tréninku a navíc velmi dobře využít v uskutečněných závodech Světového poháru ve Francii a Rakousku.

Výsledky byly výborné.

Pavel Hlaváč ml. obsadil celkově 3. místo, Aleš Housa 5. místo.

Lze říci, že z možností, které letošní závodní sezóna nabídla jsme dokázali využít maximum možností. Bohužel nabídka a možnosti pro mládež nebyly žádné a tréninková píle nemohla být zhodnocena.                                                    

o2-1      o2-2

 

20200129_174915

Letošní vyhlášení okresu Semily za rok 2019 proběhlo 29. ledna v Jilemnici. I letos, tak jako již mnoho let hájí barvy Sokola Jablonec nad Jizerou velmi úspěšně skibobisté.

Do letošní ankety byl přihlášen Filip Hlaváč, čtyřnásobný mistr světa žactva, který své tituly získal na MS v Nassfeldu 2019.

Umístěním na 3. místě nám udělal velkou radost a touto cestou mu všichni posíláme gratulace.

Jsme rádi, že se opět propagace našeho sportu a Jablonce nad Jizerou podařila.

20200129_184204

pf-2020-skiboby

Dalším dílem seriálu SP skibobistů měl být závod ve Weissbriachu v Rakousku. Závod byl však pro nedostatek sněhu přeložen do 15 km vzdáleného střediska Weissensee. Podmínky pro závod byly vynikající, protože sjezdovka byla preparována pro předchozí týdenní tréninkový kemp rakouského národního týmu sjezdařů. Byly to závody pravdy, tvrdo a výborná viditelnost. To se nám líbí.

Z jabloneckých se účastnili Housa Aleš, Hlaváč Pavel ml. Na zkušené v rámci tréninku se účastnil i Hlaváč Filip, který působil jako předjezdec a na divokou kartu startoval ve slalomu.

 

img_1173_jpg

Filip Hlaváč

 

Naši závodníci opět nezklamali a využili výborných podmínek. Svými výsledky se posunuli v celkovém SP na přední místa. Pavel Hlaváč na celkové 3. místo, Aleš Housa na 5. místo. Tak uvidíme zda se podaří udržet výborné pozice při finále SP v Nassfeldu v Rakousku, které nás čeká 12.-15.03.2020 a jedou se čtyři samostatné závody – slalom, obří slalom, super G a super kombi /SG+SL/. Pavel Hlaváč a Aleš Housa

20200216_135519

Pavel Hlaváč a Aleš Housa

Příprava na ledovci.

       Reprezentační družstvo mládeže Českého svazu skibobistů se účastnilo dvakrát přípravného kempu na ledovci Kitzsteinhorn v oblasti Kaprun - Zell am See.

       Pod vedením trenérů Vlastimila Maťátka a Pavla Hlaváče st. se příprava velmi vydařila. Pomohlo nám počasí, které je vždy hlavní, často velmi limitující podmínkou. Nejlepší závodníci absolvovali až 400 km volné jízdy v kvalitních podmínkách, které nemají možnost v ČR absolvovat.

Bonusem byla i spolupráce s výrobcem lyží LUSTI, který je výhradním dodavatelem lyží pro reprezentaci dospělých i mládeže skibobistů a dodavatelem pro většinu skibobového světa.

 logo-lusti-uzke

 


MČR-ČP Jablonec 30.1.2016-14
MR a ČP 4.-5.3.17-20
MR 2005 - Vysoké nad Jizerou-7
MČR-ČP Jablonec 30.1.2016-5
MR a ČP 4.-5.3.17-26
ČP-MR 2016-13