Ahoj Pavle

Jak probíhala příprava na skibobovou sezonu 2016/17

I v letošní sezóně probíhala příprava skibobistů na ledovci Kaprun s bydlením v Zeel am See. Podmínky velmi dobré. Po několika letech prakticky navázala příprava v domácím prostředí. Na ledovci jsme byli dvakrát , pokaždé závodníci absolvovali 9 tréninkových jednotek. V první části bylo řízené volné ježdění, druhá část byl tyčový trénink. Ledovcová příprava byla určena především mládeži. V přípravě bylo celkem 15 dětí z ČR.  Z Jablonce nad Jizerou se účastnili čtyři závodníci / Petříček, Hlaváč D.,Ježek, Vrána /. Vedení Maťátko Vl., Hlaváč P.st. / Po letech dovolily podmínky plný trénink, tedy přeloženo, trénink ve všech dnech.

Jak byl organizovaný trénink našich závodníků.

Trénink závodníků oddílu navazoval podle podmínek. Nebylo to ideální. Sníh po letech byl. Ale. Začátek tréninku ano, pak přívaly měkkého sněhu, pak mrazy. Ano, je to zimní sport, jsme zvyklí bojovat, jde jen o kvalitu. Celkově ale letos dobré. Lepší, než v posledních letech.

Máme za sebou první závody SP 2017,které se konaly u nás na Kamenci.Jak je hodnotíš  výsledky RD , našich závodníků a jako nás pořadatelů.                                              

 Tak prvně, jsem rád, že vše obecně proběhlo na jedničku.Ty to,ale také ,jako jeden z pořadatelů a organizátorů víš sám. Vše je to o letitém a sehraném  týmu pořadatelů a řediteli závodu Vlastiku Maťátkovi. Je to nesmírně zkušený funkcionář, který dělá ředitele závodu a technického delegáta mnoho let i jinde, nejen doma.

trenéři Pavel Vlastik

Výsledky RD velmi dobré, zvláště v kategorii mužů. Stále stavím na zkušenosti a absolutní důvěře ke „ starým „. Mladí dostali v posledních letech neskutečnou šanci, pořád to ale není to pravé. Je to i o přístupu k tréninku. Co se týče žen, tak tam trochu stagnujeme, nedaří se navázat na výsledky Housové a Hofmanové. Je to také o přístupu k tréninku.Celkově byly výsledky dobré, ten začátek proti rozjetým závodníkům především z Rakouska je vždy těžký.

Co nás v nejbližším termínu čeká.  

Následuje MR a Český pohár 21. a 22.1 17 v Deštném v Orlických horách, vítáme to před Světovým pohárem ve Francii. Následující SP ve Francii už je a bude velmi náročný organizačně. Závody ve Francii jsou po letech, je to daleko a zcela na rovinu, mám obavy z kvality pořadatele. Už byl problém se zajišťováním ubytování, ani program není příliš postavený pro závodníky. No uvidíme.

Dík za aktuální informace a přeji mnoho úspěchů.   S.R.


MS 2006 Grächen-2
Světový pohár 2014 Jablonec nad Jizerou-6
SP Francie 28.1.2017-18
SP 2009 Jablonec nad Jizerou-7
MR a ČP 4.-5.3.17-21
SP 2009 Jablonec nad Jizerou-28